NGN Yönetilen Hizmetlerde Avrupa’nın En İyi 10 Şirketi Arasında!

Türkiye’nin “En İyi Performans Gösteren Bilişim Şirketleri” arasında yer alan, “Kurumsal Veri Yedekleme & Depolama Alanında Lider Sistem Entegratörü” olan NGN, tek çatı altında sunduğu sistem entegrasyonu, veri merkezi, bulut ve yönetilen hizmet çözümleriyle müşterilerinin tüm BT operasyonel yükünü kusursuz biçimde yönetmektedir.

Kesintisiz erişim, eşsiz tesis yapısı, rakipsiz teknolojisi ve uluslararası sertifikasyonlarıyla Türkiye’nin en gelişmiş datacenter olan Star of Bosphorus; 16 MW toplam gücü ile 5.000 m2 beyaz alanda 2.000’in üzerinde standart kabinetin işletimini Tier III Tasarım ve tesis standartlarında gerçekleştirmektedir.

Türkiye’de ilk ve dünyada sayılı, deprem riskini azaltmaya yönelik tasarlanmış yapısal sismik izolasyonu ile fark yaratan Star of Bosphorus veri merkezi, müşterilerine operatör bağımsız yapısıyla, istenilen operatörden hizmet alabilme, kurumsal veri yedekleme, kurumsal veri depolama esnekliği sunmaktadır.

Bulut bilişim hizmeti kullanıcıların verilerine, uygulamalara ve hizmetlere internet üzerinden erişimini mümkün kılar. Bulut bilişim hizmeti sabit disk ve sunucular gibi maliyetli donanımlara olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve kullanıcılara her yerden çalışabilme olanağı sağlar. İşletmelerin %90’ından fazlası genel, özel veya karma bulut ortamlarında cloud sunucu hizmeti yararlanmaktadır.

NGN’in Sanal Veri Merkezi ve bulut bilişim teknolojisi, internet veya özel haberleşme kanalları üzerinden kullanılabilen sanal hesaplama kaynaklarını (sunucular, diskler ve ağlar) kapsamaktadır.

Müşteri, teknik destek için bir hizmet sağlayıcısı dahil etme ihtiyacı olmadan ve ilave hesaplama kaynakları taleplerinin karşılanmasını beklemeden kaynakları hizmet portalı üzerinden yönetmekte olup, böylelikle tüm bulut BT hizmetlerini tam olarak kontrol etmektedir. Bir bulutta, veriler lokal sunucu sürücüleri üzerine kaydedilmemektedir. Bunun yerine, merkezi veri depolama sistemleri kullanılarak diskler oluşturulmaktadır. Özellikle, tüm flaş depolama sistemleri kullanılabilir olup, garanti edilmiş yüksek performansla disklerin oluşturulması için bir dayanak görevi görebilmektedir.

NGN’in isteğe bağlı kurumsal bulut bilişim hizmetleri, bir bulut platformunun sanal ağlarının bir müşterinin özel ağları ile entegrasyonunu, yani izole bir sanal ağ ortamının yaratılmasını sağlamaktadır.

NGN, keşif, projelendirme, kurulum, yönetim ve bakım konularında uçtan uca, ihtiyaca yönelik, ileri teknoloji kurumsal ağ çözümleri sunmaktadır. İletişim ağı teknolojilerinin kurumlara özel olarak tasarlanması sayesinde maliyet, iş sürekliliği ve bilgiye her an her yerden erişim avantajlarının kazanılması sayesinde maksimum verimlilik hedeflenmektedir.

NGN, kurumsal ağ güvenliği alanında sektörünün lider üreticileri ile yüksek performanslı, ölçeklenebilir ve yönetilebilir güvenlik altyapılarının projelendirilmesi ve entegrasyonu alanında danışmanlık ve uygulama hizmetleri sunmaktadır.

NGN’in hizmetlerine mevcut güvenlik sistemlerinin denetlenmesinden, sdn çözümlerine ve bu sistemlerin geliştirilmesine ilişkin danışmanlık sağlanmasından bilgi güvenliği yönetimi için entegre çözümler yaratılmasına ve yasal uygunluk sağlanmasına kadar kurumsal bilgi güvenliğine yönelik her türlü tehdide karşı etkin koruma sağlamak için geniş kapsamlı çözümler ve prosedürler dahildir.

NGN’in nesnelerin interneti tabanlı iot çözümleri, daha etkin bir şekilde iş yapmak, yenilikçi hizmetler geliştirmek ve gelişmiş donanım ve yazılım altyapısını yönetmek için geniş olanaklar sunmaktadır.

Internet of Things (IoT) teknolojileri, transdüserlere ve sensörlere, RFID (Radyo Frekansıyla Tanımlama) etiketlerine, Makineden Makineye (M2M) haberleşme için telematik cihazlarına, veri saklama ve işleme için bulut teknolojisine dayalıdır. Endüstri analistleri, 2020 yılına kadar dünya genelinde 50 milyara kadar internete bağlı cihazın kullanımda olacağını tahmin etmektedir. Bugün, bilgi toplamak, mühendislik sistemlerini uzaktan kontrol etmek ve mühendislik ağı hasarından kaynaklanan arızaların kök nedenlerini tespit etmek için imalat, enerji ile petrol ve gaz işletmelerinde mühendislik sistemlerine ve ekipmanlara akıllı sensörler entegre edilmektedir.