Kiralık İş Makinaları Benim Filom’da

Kiralık iş makinaları ve hafriyat hizmeti veren işletmeler, yeni projeler ve kentsel dönüşüm çalışmalarıyla artan talebe karşılık vermek adına, hem adet hem çeşitlilik anlamında filolarını büyüterek kazançlarını arttırmaya çalışıyorlar. Ancak Türkiye’de küçük iş makinesinde ortalama %40’ın altında kalan doluluk oranları sebebiyle,satın alınan makinenin ödemeleri, bakımı ve işletme maliyetleri sürdürülebilir karlılık ve düzenli bir operasyon fırsatı sunamıyor. İnşaatçıların da küçük iş makinelerine ve operatörlerine yönelik artan talepleri ile
istenen makineyi ve profesyonel hizmeti bulmak giderek daha da zorlaşıyor.

Benim Filom, Türkiye’de ilk kez uygulanan bir sistemle Cat® markalı Bekoloder (Kazıcı Yükleyici), Mini Ekskavatör ve Mini Yükleyici gibi kiralık iş makinelerini üyelerinin kullanımına sunuyor. Üyeler, Benim Filom bünyesindeki yüzden  fazla makinayı, saatlik, günlük veya aylık, operatörlü veya operatörsüz olarak diledikleri zaman diledikleri işlerinde kullanıyor ve kullandıkları kadar ödeyerek işlerini risksiz büyütüyor.

Benim Filom ayrıca Borusan güvencesi, tek muhatap ile yüksek kalitede hizmet imkânı, tek üyelik ile üç farklı makine tipi (Kazıcı Yükleyici, Mikro Yükleyici, Mini Ekskavatör – operatörlü/operatörsüz) kullanma olanağı gibi avantajlar sağlıyor.

Benim Filom, üye olmak isteyen makineci ve hafriyatçıları paketler ile üyelik sistemine dâhil ediyor. Üyeler almak istedikleri paketin büyüklüğüne göre bir ön ödeme yaparak sisteme dâhil olduktan sonra gerektiğinde ihtiyaç duydukları ve filoda yer alan herhangi bir tipteki makineyi telefon ya da web sayfası üzerinden talep ediyorlar. Benim Filom, nitelikli operatör, mazot, bakım, amortisman, makine yatırımı gibi konularla uğraştırmadan üyenin tüm ihtiyaçlarını Borusan güvencesi ile profesyonel bir şekilde karşılıyor.

Buna ek olarak, Borusan’ın profesyonel kiralık iş makinaları hizmetinden faydalanmak isteyen müteahhit ve inşaatçıların talepleri de benzer şekilde ve piyasa fiyatlarından alınarak üyelere aktarılıyor.